Відкривається виставка витинанок у Ніжині

Краєзнавчий музей містечка Ніжин, що на Чернігівщині, запрошує долучитися усіх бажаючих до цікавого мистецтва витинанок. Як повідомляє chernigiv-trend.in.ua, саме сьогодні, 18 березня, у приміщенні художнього відділу Ніжинського краєзнавчого музею імені І. Спаського по вулиці Батюка, буд. 6 розпочинається виставка надзвичайно гарних та ніжних робіт української майстрині К. Лісовець.

Пройде вона під назвою «Дивний світ котів». Тож з самої назви стає зрозумілим, що присвячений творчий доробок братам нашим меншим, які своєю ласкою, милим муркотінням заворожують та піднімають настрій. Тому і виставка, присвячена подібним роботам, представить нам неймовірно цікавий світ домашніх улюбленців, покаже нам їх такими, до яких звикли, і розкриє із зовсім іншого боку. І все це – у живописних, тонких, ажурних композиціях, що переплітаються з орнаментами, красою та оригінальністю сюжетів.

Для тих, хто раніше ніколи не бував на подібних заходах і не знає, що представляють собою витинанки, повідомляємо. Це вирізані з білого чи кольорового паперу ажурні візерунки, силуети, орнаменти. Вперше їх почали робити у Китаї ще у 7 – 12 столітті. Прийшло таке декоративно-прикладне мистецтво в життя українського народу ще у стародавні часи, коли вирізати доводилося зі шкіри та тканини. Значно пізніше, у 17 – 18 сторіччі, з’явилися перші роботи з паперу.

Лише у другій половині 19 століття витинати почали звичайні мешканці містечок та сіл, адже вартість паперу стала доступнішою. Використовувалися такі вироби для оздоблення оселі. Пізніше вони були виділені у окремий вид декоративно-прикладного мистецтва.

Триватиме виставка до 12 квітня, тож усі, хто думає, де б провести дозвілля, та бажає познайомитися з яскравим світом витинанок, побачити котячий світ з різних боків, матимуть змогу втілити бажання в реальність.

Comments

.,.,.,.