Донецький аеропорт у мистецьких роботах

Історію створюють люди, а допомагають їм її зафіксувати з давніх-давен різноманітні малюнки, нагадує chernigiv-trend.in.ua. Історично так склалося, що територія України завжди була ласим шматком для сусідніх держав. Українці завжди прагнули жити в мирі, але мужній, безстрашний, сміливий та волелюбний народ постійно був змушений боронитися від нападників.

Не виключенням став і наступ Російської Федерації, коли у 2014 році окупанти зайшли в Крим та облаштувалися на Сході держави. Тоді до зброї довелося стати зовсім не підготовленим хлопцям і чоловікам, які проявили невимовну мужність, звитягу та хоробрість, відстоюючи можливість вільного життя своєї родини на власній землі. Вони захищали і власну сім’ю, і державний суверенітет, і свободу думки та слова.

Дуже яскравою була оборона українськими «кіборгами» (як їх назвали в народі за незламність духу та відчайдушність характеру) аеропорту в Донецьку. Хлопці стояли до останнього і зберігали позиції, допоки їх не підвели стіни споруди. Передати пензлем подвиг українських вояків спробував переможець багатьох художніх конкурсів О. Доброцький. Роботи у чорно-білій палітрі якомога краще передають ті почуття, які відчували солдати під час обстрілів. Чорні тони ніби символізують боротьбу темної сили з білою, світлою. Чимало з його робіт написані на основі відповідних фотографій С. Лойка.

Мистецька виставка творів художника розпочала роботу у Чернігівському обласному художньому музеї ім.. Г. Галагана. У день відкриття на ній був присутній один із оборонців аеропорту, який виконав ряд композицій військової тематики. У одній з них, зі звучною назвою «Реквієм», назавжди закарбовано імена полеглих під час оборони побратимів.

Пам’ять – це єдине, чим ми можемо віддячити їм за їх незламний характер. Тож завжди пам’ятаймо наших захисників. Героям слава!

Comments

.,.,.,.