Носівська центральна бібліотека – осередок творчості

Носівську центральну бібліотеку можна сміливо називати майстернею для творчих, активних та креативних людей. chernigiv-trend.in.ua повідомляє, що при бібліотеці функціонує чотири клуби за інтересами, зокрема особливої уваги заслуговує любительське об’єднання «Берегиня», яке існує близько 20 років. В об’єднання входять учасники поважного віку, навіть 80-річні представники Носівщини. Мудрість та досвід допомагає їм у нелегкій праці – збиранні фактів з історії рідної Носівщини, дослідженні походження назв населених пунктів, вулиць, вивченні архівних матеріалів. Крім того учасники клубу «Берегиня» активно беруть участь у організації презентації книг. При цьому проводиться масштабна робота, представники клубу знаходять нові твори місцевих авторів та книги письменників, вивчають їх й презентують. За період існування об’єднання «Берегиня» презентовано 47 творів.

 Діє в бібліотеці клуб «Руно», що складається з понад 25 учасників. Напрям клубу – декоративно-ужиткове мистецтво та перші кроки в фотомистецтво. Як розповідає директор центральної бібліотеки Носівської міської ради Ярина Чухліб, назва «Руно» утворена з перших складів словосполучення «рукодільниці Носівщини». Клуб має свій гімн, автором якого є поет з Сумщини – Олександр Демиденко. Щомісячно представники клубу збираються в стінах бібліотеки та займаються в’язанням, виготовленням ляльок-мотанок, вишиванням (в тому числі вишиванням бісером), художнім розписом.

Представники клубу здійснюють виїзди для вивчення культури регіону, задіяні в житті громади. Проводять майстер-класи, одним з останніх заходів є організація майстерні уроків різних ремесел на День міста Носівка. Учасники клубу надають свої вироби для представлення на виставках, фестивалях та як реквізити на святкування Масляної, Дня вишиванки тощо.

Для дітей створено клуб «Чомусик». Для бажаючих вступити до клубу проводяться екскурсії бібліотекою й дають запрошення до клубу. Діяльність клубу зосереджена на ознайомленні дітей з українськими звичаями, святами, проведенні майстер-класів по виготовленню виробів з паперу, малюванні та читанні творів. Дуже важливо, що працівники бібліотеки акцентують увагу на поглибленні дітьми своїх шкільних знань у цікавій формі. Завжди у рамках діяльності клубу організовуються ігри, конкурси та інше.

З 2010 року функціонує ляльковий театр «Сонечко» , до складу якого входять 5 дорослих ляльководів. Вистави розраховані на пряме спілкування з маленькими глядачами. Малеча під час вистав не засиджується, оскільки задіяна у виконанні цікавих завдань від героїв вистави. Такі вистави мають виховний вплив на дітей. Є у арсеналі лялькового театру вистави екологічного напрямку, де діток вчать підтримувати чистоту. Декорації для вистав виготовляються працівниками бібліотеки з придбаних за власний кошт матеріалів. Ляльок налічується близько 30. Для вистав обирають готові тори, але дітям час від часу дають творчі завдання, де вони вигадують власні казки з ляльковими героями.

 Клуби в Носівській центральній бібліотеці безкоштовні. Приєднатися до них можуть всі бажаючі!

Comments

.,.,.,.