Театр і розвиток дитини

Відвідування театральних вистав є важливою частиною розвитку малюків, впевнена chernigiv-trend.in.ua. Поринаючи у яскравий, незвичайний казковий світ, дитина розвивається, вчиться сприймати нову інформацію або вже давно знайому казку зовсім по-новому. Малюки починають сприймати не лише реальний світ, але й фантастичний, омріяний, уявний. Завдяки цьому буде розвиватися і їхня фантазія, відбудеться поєднання з прекрасним, духовним, чарівним та загадковим.

Але похід на театральну постановку може стати не просто цікавим дозвіллям. Його можна зробити надзвичайно корисним процесом, що спровокує мовленнєвий та розумовий розвиток дітей. Наприклад, проглянувши прем’єру чи навіть знайому виставу, спробуйте розговорити дитину. У Чернігівському ляльковому театрі 2 та 3 березня як раз буде нагода переглянути «Солом’яного бичка». Добре знайома з перших років життя українська народна казка, поставлена у сучасних декораціях і більш осучаснена напевно знайде свого юного глядача.

Зазвичай у театрі навіть най знайоміші казки намагаються поставити інакше, ніж у книзі, хоча б трішечки змінюючи сюжет. Порівняйте вже добре знану історію зі щойно побаченою. Після відвідування вистави обов’язково розпитуйте дітлахів, хто був її головними героями, що вони робили, де розгортався сюжет. Дізнайтеся у дитини, хто їй найбільше сподобався і чому, які почуття загалом викликали кожен з героїв. Спробуйте ставити питання так, щоб у дитини спрацювала уява: наприклад, запитайте, чи правильно вчинив персонаж, як би донька чи син зробили на його місці.

Такі прості запитання дозволять дитині не просто подивитися цікаву постановку, але й навчатимуть розмірковувати, мислити, висловлювати власні думки, розвивати мовлення. Також завдяки відповідям навіть у пам’яті найменших глядачів краще відкладеться нова історія. Проводьте з дітьми час цікаво та з користю – це допоможе їм у майбутньому.

Comments

.,.,.,.