Тепловізори: особливості, види, характеристики

Тепловізор є обладнання, за допомогою якого визначають і аналізують об’єкт на ті чи інші параметри, використовуючи його теплове випромінювання. Інфрачервоні випромінювання, виходячи від предмета, перетворюються на видиме зображення. В результаті картинка без праці зчитується з пристрою, і зрозуміла не тільки фахівцям своєї справи, а також звичайним користувачам.

Купити тепловізори рекомендуємо на нашому сайті, де представлений величезний вибір різних брендів і моделей. Вони відрізняються основними характеристиками і своїми можливостями. Кожен користувач зможе підібрати собі обладнання згідно з бюджетом і вимог. А ось якими відмітними особливостями вони можуть володіти, зараз і розберемося.

Різноманітність приладів

Останнім часом значно зросли продажі тепловізорів. Можливо це пов’язано з ростом тарифів на тепло, так як актуальною проблемою для багатьох стало енергозбереження та утеплення холодних стін. Прилади набувають з метою аналізу та виявлення витоку теплової енергії в будинках, офісах, цехах.

Залежно від його функцій, розрізняють наступні види приладів:

 • спостережні – відображають зображення в межах випромінювання від предмета;
 • вимірювальні – подібні спостережливим, але в даному випадку для кожної точки світлового сигналу присвоюється певне значення температури;
 • візуальні – дозволяють миттєво визначати ділянки відхилень від норм.

Досліджуючи сферу використання, пристрої розрізняють по вимірювальним можливостям:

 • будівельні – дозволяють проводити аналіз споруди, оцінювати якість ізоляції, місця витоку. Максимальна робоча температура до 350 градусів;

 • високотемпературні – визначають температуру, яка перевищує 1000 градусів, що кардинально відрізняє тепловізори від інших моделей і дозволяють фіксувати процеси значною мірою нагріву;

 • промислові – здатні проводити діагностику електричних мереж, промислових систем.

Не менш популярні тепловізори у мисливців. Вони дозволяють навіть в повній темряві розгледіти силует тварини, визначити розмір і вага об’єктів, що рухаються. Всі різновиди пристрої здатні функціонувати в інфрачервоній зоні спектра електромагнітного випромінювання.

Експлуатація пристроїв популяризується, адже він здатний відразу реагувати навіть на найменші зміни характеристик. Головною перевагою тепловізорів відзначають здатність підвищити безпеку охоронюваних об’єктів, що дає право відносити такі пристрої до сучасної системи безпеки. Тому який тепловізор вам необхідно купити, визначається виключно від призначення і функціоналу.

Дальність тепловізора

Основним параметром при виборі тепловізора вважається дальність – найбільша відстань, на якому пристрій здатний вимірювати досліджуваний об’єкт. Залежить від багатьох факторів: тип і розмір пікселя детектора, фокусна відстань об’єктива, контрастність об’єкта, умов та інше. З усього сказаного стає зрозуміло, що конкретно визначити від чого залежить дальність бачення дуже складно, так як це поєднання в собі безлічі змінних.

Дальність дії приладу повинна відповідати сфері його застосування. Залежно від цього, від покладених на нього завдань, визначається функціонал пристрою. Припустимо, тепловізори для полювання обладнають максимальною відстанню, близько 2000 метрів. Але при всьому цьому важлива і дальність його розпізнавання, яка здатна відрізняти людей від тварин або від інших джерел тепла. А, наприклад, для військових цілей, важливий фактор ідентифікації – визначення конкретного типу об’єкта.

Обслуговування пристрою

Принцип роботи тепловізора влаштований так, що пристрій сприймає інфрачервоне випромінювання, яке виходить від будь-якого об’єкта. Сигнал розпізнається, за допомогою електричного блоку інформація обробляється і перетворюється в зображення. Найчастіше на зображенні ми бачимо основні кольори: жовтий, червоний, синій, зелений. Як і будь-яке обладнання, тепловізори з часом виходять з ладу і вимагають ремонту. Не всі майстри вміють якісно виконувати ремонтні роботи, так як це вимагає чималого досвіду в цій сфері.

До основних проблемних ділянок і поломок, з якими зверталися користувачі обладнання, можна віднести:

 • збій роботи сенсора і дисплея;
 • проблеми в системі харчування;
 • некоректна робота об’єктива (перевернуте зображення, половина картинки);
 • пошкодження корпусу;
 • поломка панелі управління.

Будь-яка поломка може зажадати особливого підходу. І тільки спеціалізовані майстри здатні на рівні відремонтувати прилад, дотримуючись рекомендації виробника.

Вартість на тепловізор не маленька, тому що складається зі складної технології виробництва і дорогих елементів. При виборі девайса заздалегідь обміркуйте всі ваші параметри і вимоги, яким повинен відповідати прилад. Консультанти з радістю допоможуть вам визначитися з моделлю приладу.

До того ж інтернет магазин вимірювального обладнання має величезний асортимент під різні потреби і на будь-який бюджет. Зробити правильний вибір легше простого – найкраща ціна, докладні характеристики товару, фотографії, відгуки. Доставка здійснюється в найкоротші терміни наступними способами:

1. Якщо ви проживаєте в місті Київ, то можете отримати замовлення кур’єром.

2. Забрати товар в місті Київ можна прямо зі складу-магазину, самовивозом.

3. В інші міста відправка поштових перевізником.

Comments

.,.,.,.