Розетка, що не б’є струмом та контролюється через Wi-Fi: як розвивається революційний проект чернігівських інженерів

Навесні 2018 року цей винахід команди чернігівських інженерів викликав чималий ажіотаж в IT-сфері. Йдеться про магнітну розетку, з якою автор ідеї Роман Бисько вирішив міняти звичні світові стандарти. Розповідаємо, що таке безпечна розетка та в що через 3 роки перетворився проект, пише “chernigiv-trend.in.ua“.

Як все починалося?

У травні 2018 р. чернігівський стартап Merodot взяв участь в демонстраційній виставці ідей в Києві, організованій акселератором Concepter. В результаті Merodot увійшов в 5-ку фіналістів, але не переміг в конкурсі, що, втім, не засмутило, а скоріше навіть потішило Бисько.

За його словами, ідея виявилася занадто масштабною для столичної виставки, при цьому двомісячна робота за програмою акслератора (інтенсивних освітніх “курсів” для стартаперів) не минула даром.

У результаті винаходом зацікавилися в Ізраїлі, що на той момент значно полегшувало старт проекту, завданням якого був вихід на світовий ринок.

Для початку представників Мerodot запросили взяти участь в програмі, де кінцевою метою був вибір ментора, з яким згодом і належало працювати інженерам. Ну і, крім того, участь в ізраїльському стажуванні давало можливість потрапити в число 6 кращих і отримати солідний грант на подальший розвиток проекту.

Що ж винайшли чернігівські інженери?

Ідея створити “розумну” розетку прийшла до засновника СЕО Merodot РоманА Бисько після роздумів на тему: “Якими будуть розетки в високотехнологічному світі через кілька десятків років”. Ці мрії про перспективи й привели до думки — створити альтернативу вже існуючим пристосуванням для підключення до електромережі.

Так, у результаті кропіткої роботи команди Бисько з’явилася безпечна розетка Merodot, що виключає удари струмом і працює від Wi-Fi.

Принципова відмінність “розетки Бисько” від звичайних — у неї немає звичних роз’ємів, вона не встромляється в гніздо, а примагничується, енергія ж передається за рахунок електромагнітної індукції. А головна перевага Merodot — такий прилад виключає ураження електричним струмом, легко підключається в важкодоступних місцях, а якщо ви випадково зачепите шнур, він безпечно від’єднається від гнізда живлення. Крім того, “розумною розеткою можна керувати через Wi-Fi, зокрема, відключати, йдучи з дому.

За задумом інженерів, такі пристосування відмінно підходять для місць, де особливо важлива безпека — дитячих садків, шкіл, лікарень, кафе, готелів, ТРЦ.

Як надалі розвивався проект?

У 2019 р. стартап Merodot взяв участь в європейській програмі 2020 SME, де на першому етапі тримав грант від Єврокомісії в розмірі — 50 тис. євро. 

Ці кошти розробники бездротової передачі електроенергії вклали в доопрацювання технологій та адаптацію винаходи й подали документи на участь у другому етапі Horizon, яка передбачала інвестиції в розмірі 2.5 млн євро.

До відома, у 2020 р. у чернігівський стартап солідно  “вклався” європейський венчурний фонд Overkill. Сума інвестицій склала — 1.33 млн євро.

Відомо також, що, крім доопрацювання “розумної” розетки та оптимізації технологій бездротового зв’язку, Merodot сьогодні активно займається удосконалення системи оренди електросамокатів та створює власну док-станцію.

Comments

.,.,.,.