Зараз у соцмережах можна часто побачити повідомлення типу: “Познайомлюся з програмістом для серйозних стосунків і для створення сім’ї”. При цьому, судячи з усього, для дівчат, що дають подібні оголошення, абсолютно не важливий вік, зовнішність або наявність шкідливих звичок в обранця, головне тут — професія. Чому так? Очевидно, спрацьовують стереотипи мислення — “айтішники розумні, на всі руки майстри, багато подорожують, а головне — добре заробляють”, пише “chernigiv-trend.in.ua“.
Розбираємося, чи так це насправді, скільки заробляють чернігівські IT-фахівці та їхні колеги по Україні.
Такі однакові, такі різні
За інформацією порталу DUO середня зарплата вітчизняного розробника програмного забезпечення в статусі “джуніор” (новачок) на сьогодні — 600-800 $, тобто навіть на початковому рівні це вище середньої зарплати по Україні.
При цьому в валюті оклади отримують тільки представники аутсорсингових компаній, що працюють на великий міжнародний капітал. Решта задовольняється гривнями й тут за рівнем доходів айтішники далеко не завжди лідирують в рейтингу найбільш високооплачуваних професій.
У Чернігові є представники обох групи. Зокрема, в місті працює кілька серйозних міжнародних проектів, де програмісти заробляють досить непогано.
При цьому вони самі вважають, що все відносно. Зокрема, якщо говорити про можливості придбання елітної нерухомості або дорогих автомобілів, то ніяких грошей навіть з аутсорсингу в Чернігові на це не вистачить.
Якщо ж мати на увазі придбання скромного житла та можливість подорожувати, тоді, звичайно, так, на це їх заробітку цілком вистачає.
Однак айті-галузь різна. Як кажуть самі програмісти, можна сидіти в Чернігові та обслуговувати сервера районних центрів і тоді кілька тисяч гривень — це межа. Те ж саме й при роботі “від дзвінка до дзвінка” в банках. Трохи більше платять в цьому сегменті великі мережеві провайдери або якщо ви досягнете статусу “без тебе тут нічого не працює”.
А ось у IT-фахівців, що працюють у Чернігові на міжнародних партнерів, розцінки вже на порядок вище. Так, зарплати новачків тут стартують від 500 $, а досвідчені IT-співробітники, що мають свої команди розробників, отримують від 2000 $.
Скільки заробляють програмісти в Україні?
Якщо в середині XX ст. світ божеволів від рок-зірок, то сьогодні безумовні лідери — розробники програмного забезпечення, потреба в яких зростає набагато швидше, ніж в інших професіях.
Від чого залежить зарплата айтішника? По-перше, від рівня професійної підготовки. По-друге, від мови програмування та, звичайно, від спеціалізації.
В Україні, як і скрізь, фахівці айті-галузі діляться на рівні: Junior, Middle і Senior.
Новачки-айтішники отримують більше середньої зарплати по Україні, але при цьому чверть вакансій має межу в 14-15 тис. грн. Причини — жорстка конкуренція на цьому рівні та відсутність досвіду.
Мiddle-розробники, з досвідом роботи 2-4 року, які вміють виконувати складні завдання та володіють потрібним стеком технологій — заробляють від 1600-2500 $ в залежності від мови.
Senior-фахівці, від 4-х років роботи й вище, які знають як розробити проект з нуля і до релізу, можуть заробляти необмежено. Але навіть якщо брати їх дохід в середньому по Україні – це 3000-4000 $. Так, за неофіційними даними, вітчизняні DevOps-фахівці, що забезпечують автоматизацію процесу розробки продукту, отримують за рік понад 70 тис. дол.