У Чернігові з’явиться мобільний додаток, що замінить “європейську карту туриста”: у чому їх схожість, відмінності та навіщо потрібна така карта

Нещодавно стало відомо, що в Чернігові працюють над створенням мобільного додатка — аналога пластикової картки, яка є у кожного поважаючого себе європейського туриста, пише chernigiv-trend.in.ua.

Розповідаємо, чому в Чернігові замінили “пластик” на “онлайн” і як буде працювати мобільний додаток.

Все для зручності гостей

За словами заступника начальника управління культури та туризму Чернігівської міськради Катерини Литвин, додаток замість карти вирішили розробляти, бо випускати пластик затратно й туристам доведеться також за неї платити. А додаток PayforSay — City Card можна безплатно завантажити на телефон і користуватися як дисконтною карткою. А замовити столик або номер в готелі допоможе вмонтований в додаток телеграм-бот. І якщо все вийде, Чернігів стане першим містом в Україні, де буде такий додаток, а надалі до нього можна буде приєднати й інші міста країни.

Втім, у майбутнього мобільного додатка є і суттєві відмінності від європейського аналога. В Європі карта туриста дозволяє економити на послугах музеїв, кафе і громадського транспорту, в Чернігові ж гості будуть менше платити тільки в готелях і місцях громадського харчування. На музеї знижка не передбачена, оскільки їх відвідування й так коштує недорого.

Хто буде рекламувати та поширювати додаток? Таке зобов’язання взяли на себе музеї, один міжміський перевізник і Чернігівський туристично-інформаційний центр.

Карта європейського туриста — можливість подорожувати за півціни

Оскільки в Європі ще не додумалися перейти на мобільні додатки, там масово користуються пластиковими картами туриста. У чому вигода такої послуги?

Основні об’єкти уваги у мандрівників в європейських містах — музеї та архітектурно-історичні пам’ятки, яких там сотні та навіть тисячі. І практично всі вони платні. Якщо ви забажаєте відвідати хоча б найвідоміші, вам доведеться розщедритися. Додайте сюди витрати на транспорт, їжу та всякі дрібнички — сума вийде чимала.

 

Для того, щоб зробити відпочинок максимально доступним для всіх і придумали карту туриста — абонемент, що дозволяє оплачувати всі послуги з одного джерела, не купуючи щоразу білет.Таким чином, місто заробляє на кількості туристів, а гості економлять особисті заощадження.

Нюанси вибору

Оскільки карта платна та коштує чимало, перше на що потрібно звернути увагу — це доцільність її придбання. Для цього рекомендується вивчити умови туристичної програми на предмет можливості заощадити та порівняти результат з вартістю карти. Хороша карта дозволяє заощадити до 50%.

Вибираючи дисконт для туристів важливо також врахувати термін його дії, від якого, власне й залежить вартість карти, і якщо ви збираєтеся витратити на екскурсії день або два, не варто купувати знижки на тиждень.

Де купити? Кращий варіант для нас замовляти картки не на сайтах, звідки вони довго будуть йти до адресата, а купувати на місці, в інфоцентрах біля пам’яток, на авто та з/д вокзалах.

Comments

.,.,.,.