Далека Антарктида в бібліотеці по скайпу

Днями chernigiv-trend.in.ua побував в міській бібліотеці імені Короленка. Там відкрилася фотовиставка Андрія Утевського «Антарктида: життя льодового континенту». Ті, хто прийшли на відкриття виставки могли не тільки помилуватися майстерно виконаними фотографіями, але і по скайпу поспілкуватися з автором.

Андрій Утевський – один з найдосвідченіших вчених-полярників, дослідників далекої Антакртиди. Офіційно Утевський – доцент кафедри зоології та екології Харківського національного університету імені Каразіна. Дослідженням підводного тваринного світу займається з 1991 року. З 2003 – постійний член команди знаменитої антарктичної станції «Академік Вернадський». На рахунку в автора фотовиставки 207 глибоководних занурень.

В процесі скайп-спілкування з Утєвським демонструвалися відео з пейзажами Антарктиди. Особливий інтерес викликали підводні зйомки.

Модератор виставки Ірина Буглак звернула увагу на те, що більшість фотографів детально обдумують сюжети майбутніх фотографій, а представлені роботи зроблені в непростих, часто екстремальних умовах, коли потрібно миттєва реакція, знання і сміливість. Саме завдяки таким ентузіастам-вченим відвідувачі виставки мають можливість доторкнутися до тієї частинки світу, яку побачити в реальному житті ми не зможемо, тому що в ті суворі умови більшість із нас ніколи не потрапить.

Чернігівський полярник Олександр Надточій, який був присутній на заході, підкреслив, що може скластися думка, що Антарктида – нежилий континент. Однак, це зовсім не так: у воді і на суші життя цікаве, яскраве й насичене.

Взагалі-то, зауважив Утевський, регіон дуже небезпечний: сильні шторми і вітри, хвилі, що досягають 30 метрів у висоту, відколюються айсберги тощо. До того ж біологи працюють із великими тваринами: тюленями (200-600 кг), морськими котиками – все це хижаки, які можуть бути досить агресивними. До речі, на континенті досить розвинена туристична сфера.

Наприклад, на «Академіку Вернадському» буває до 5 тисяч туристів за сезон. Відвідувачі після завершення скайп-спілкування ще довго не розходилися: ділилися враженнями.

Comments

.,.,.,.