Як правильно вибрати пояс для спини

Раніше, говорячи про хвору спину, в нашому уявленні виникала картина згорбленого старого, що тримається за поперек. Сьогодні лікарі б’ють на сполох, оскільки хвороби хребта «помолодшали». Вони можуть виникнути, як при фізичних навантаженнях, так і при їх відсутності. При неправильній поставі, нерівномірному розподілі навантаження при підйомі тяжкості, відсутність тренувань м’язів, через що вони не в змозі нормально підтримувати хребет. Ще багато інших причин призводять до того, що в ньому відбуваються всілякі порушення, які потребують лікарської допомоги.

При болях у спині важливо встановити причину, після чого потрібне комплексне лікування. Перше, що призначає лікар – пояс для спини. Також для зняття болю застосовується медикаментозна терапія, аплікатори (Ляпко, Кузнєцова), фізіопроцедури, масаж, а для зміцнення м’язового каркасу та витягування хребта – комплекс фізичних вправ.

Від чого виникають проблеми із хребтом

Проблемі легше запобігти, ніж потім боротися з нею, використовуючи лікувальний пояс. Зрозуміло, що випадкова травма спини, розвиток деяких патологій і природні вікові зміни не залежать від людини, але є захворювання, яких можна уникнути. Перше – важливо забезпечити анатомічне положення для хребта під час сну, трудової діяльності, та при високих навантаженнях. Для цього важливо правильно облаштувати своє робоче місце, зокрема звернути увагу на співвідношення висоти столу та орто стільця. Також слід подбати про зручність ліжка, автомобільного сидіння. В цьому допоможе ортопедичний матрац, подушка, крісло, масажна накидка та інші товари, представлені в інтернет-магазині Ortocomfort.ua.

За статистикою кожна третя людина старше 20 років має проблеми зі спиною, спричинені слабкістю м’язового корсету. Саме він відповідає за правильну поставу та положення хребта. Тому так важливо зміцнювати м’язи, займаючись спортом чи ЛФК. Але якщо такі заняття протипоказані, а також на додаток до них може знадобитися пояс для підтримки спини. Багато людей не дотримуються елементарних правил при піднятті та носінні тяжкості, коли високе навантаження припадає на одну руку або плече. Від цього одна частина тіла перенапружується, викривляється хребет, може початися перекіс тулуба. Для профілактики цього при високих навантаженнях може використовуватися фіксуючий корсет.

Різновиди корсетів

Корсети для підтримки спини використовуються за призначенням лікаря, який визначає рівень жорсткості виробу. Основна відмінність між поясами полягає у матеріалі, висоті, наявності стабілізуючих та фіксуючих елементів, а також для якого відділу хребта призначені. Пропонуються моделі для поперекового відділу хребта, а також вироби для попереково-крижової ділянки спини.

Типи корсетів в залежності від ступеня жорсткості:

  1. М’який – виконаний з еластичного матеріалу, використовується для профілактики травм, при легких формах захворювань хребта та навколишніх тканин;
  2. Напівжорсткий – доповнений пластиковими або металевими ребрами (двома-чотирма). Він показаний при виражених болючих відчуттях, загостреннях хронічних захворювань, травмах;
  3. Жорсткий – має чотири-шість металевих стабілізуючих ребер або одну широку термопластикову пластину на спину. Жорсткий корсет застосовується у післяопераційний період, при протрузіях, остеопорозі та травмах, що вимагають іммобілізації постраждалої ділянки хребта.

Навіщо потрібний хребетний корсет

Пояс на спину, залежно від конструкції, може надавати зігріваючу, підтримуючу, стабілізуючу, розвантажувальну, коригуючу та інші дії. Це дозволяє використовувати його для наступних цілей:

  • Профілактика пошкоджень при високих навантаженнях на хребет та поперек;
  • Слабкий м’язовий каркас;
  • Травми хребта та навколишніх тканин;
  • Деформації, захворювання хребта: остеохондроз, спондильоз, міжхребцеві грижі, протрузії, остеопороз, спондилоартрит та ін.;
  • М’язовий спазм у спині;
  • Запалення або защемлення нервових корінців: радикуліт та ін.;
  • Люмбаго (простріл, раптовий гострий біль у попереку).

Це далеко не всі проблеми, за яких корисний хребетний корсет. Наступний крок – його правильно підібрати. У цьому допоможуть консультанти орто салону, а режим носіння призначить лікар.

Comments

.,.,.,.