Великодній концерт у Борисоглібському соборі м. Чернігів

4 травня 2019 року в Чернігові в стінах Борисоглібського собору було організовано проведення концерту церковних піснеспівів “Стародавня пасха”. Концерт зібрав поціновувачів духовної музики та церковних пісень.

chernigiv-trend.in.ua згідно з даними прес-центру Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм інформує, що організовано концерт в рамках мистецького проекту “Старовинна музика в старовинному місті” завдяки Академічному камерному хору імені Д. Бортнянського обласного філармонійного центру (головний диригент та художній керівник хору – Іван Богданов) спільно з представниками Концертного хору хлопчиків та юнаків (хормейстер – Тетяна Клюйко, диригент – Світлана Корма).

Хор представив неперевершені пісні з духовного надбань православного християнства. Головний диригент хору Іван Богданов акцентував увагу слухачів концерту на тому, що великодні обряди є “різномовним та многоязиким”  дійством. Програма концерту відрізняється незвичним форматом, виконанням пісень мовою стародавніх християнських країн та спрямована на демонстрацію багатогранності великодніх піснеспівів. Цим репертуар заходу передає дух Великоднього богослужіння. Для уникнення мовних бар’єрів сприйняття музичних творів на концерті в собор було запрошено лектора – священника, доктора богословських наук Юрія Лобанова, який побудував зі слухачами конструктивний діалог.

Програма заходу, камерне виконання, дзвінкі голоси хлопчиків у поєднанні з хоровим співом прфесійних хористів – все це створило святкову атмосферу та справило неперевершене враження на глядачів. Після виступів лунали гучні аплодисменти в знак вдячності хористам за незабутні емоції під час проведення заходу. Великодній концерт – надзвичайне дійство!

 

 

 

Comments

.,.,.,.