Гурт «Dakh Daughters»

У цій статті мова піде про випускницю художнього класу Прилуцької гімназії № 5, Анну Нікітіну. Анна мала намір стати художником. Дівчина на сьогодні є митцем, але в іншому жанрі. Тривалий період з життя Аня присвятила театру та активній діяльності в музичному гурті «Dakh Daughters». chernigiv-trend.in.ua рекомендує ознайомитися з творчістю цього колектива.

Працює Аня Нікітіна в столиці України, часто гастролює за кордоном, проте рідними залишаються для неї Прилуки, де проживають її найрідніші – синочок, мама та бабуся.

Починала А.Нікітіна з середньої художньої освіти, а саме: зі школи та відділення образотворчого мистецтва в Прилуцькій школі мистецтв. Потім Анна навчалася в інституті. Але, студентка пішла з вузу з 4 курсу, бо там дівчині не вистачало місця для вираження себе, для творчості.
В цей час її зацікавив театр. Анна Нікітіна в подальшому відійшла від образотворчого мистецтва та зайнялася акторською діяльністю й музичною творчістю.

 Із 2006 року А. Нікітіна є акторкою театру «Дах» (м. Київ). Дебютом для актриси стала вистава «Психоз 4.48» (моно-вистава видатного британського драматурга Сари Кейн).

А як було створено музичний гурт?

Створено гурт «Dakh Daughters» у 2013 році. Ідея створення дівочого гурту виникла у Анни Нікітіної під час «Гогольфесту» на Видубичах. Театр «Дах» представляв там виставу «Школа нетеатрального мистецтва», де була й сцена з виступом великої кількості дівчат на сцені (грали блюз). Учасники «ДахаБраха» (також вихідці з театру «Дах») та інші акторки в подальшому стали учасницями «Dakh Daughters» («Дах Дотерс»).

В той час актори повинні були гастролювати в Парижі протягом цілого місяця з виставами: «Король Лір» і «Вій». Виникла українсько-швейцарська колаборація: швейцарська технічна команда, швейцарський актор й актори з українського «Даху» й «ДахаБраха». Заплановано було одноразові гастролі у такому складі, проте розвиток подій набув інших масштабів. Так дебют «Dakh Daughters» відбувся у Парижі з виставою «Король Лір», крім того було організовано акустичний міні-концерт. В подальшому проведено роботу зі звуком, оскільки виник попит на виступи вже на великій сцені.

Колектив «Dakh Daughters» – це синтез музики та театрального мистецтва

Перший альбом нагадує музичний перформанс. На сьогодні гурт вже записав другий альбом, з акцентом на музику (обрану, театральну), мелодійність. Стиль «Dakh Daughters» називається «фрік-кабаре» (дивне кабаре). Спочатку дівчата виконували кавер-версії пісень відомих виконавців, наприклад, пісня Кузьми «Море». Але зараз учасниця гурту Наталка Зозуль пише авторські тексти пісень для виконання. Виконують пісні дівчата українською, французькою та англійською мовами. Гурт гастролював по Франції та побував з першим туром у Америці.

Comments

.,.,.,.