Презентація книги «Сергій Борткевич: Партитура життя»

До Міжнародного фестивалю класичної музики «Сіверські музичні вечори» у Чернігові презентовано книгу «Сергій Борткевич: Партитура життя» про українського композитора Сергія Борткевича. chernigiv-trend.in.ua інформує, що книгу написав заслужений діяч мистецтв України – Микола Сукач (диригент академічного симфонічного оркестру “Філармонія” Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм). Це дебют Миколи Сукача в новій для нього ролі – письменника. Симфонію №1 “З моєї батьківщини” Борткевича оркестр “Філармонія” виконає 20 березня на фестивалі “Сіверські музичні вечори”.

Під час виступу на презентації директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій Чернігівської обласної державної адміністрації Ігор Слезко зазначив, що для повернення й відродження в історії нашого мистецтва видатних постатей необхідно видавати більше таких книг. Він наголосив на тому, що С. Борткевич є красномовною ілюстрацією катастрофічності ситуації для інтелігенції України у часи після Громадянської війни та закінчення національно-визвольних змагань, які не увінчалися успіхом. У першій половині ХХ століття інтелігенції доводилося втікати за кордон.

Микола Сукач написав художньо-біографічну книгу про творчість й життя віртуозного генія своєї справи – українського композитора Сергія Едуардовича Борткевича.

Звертаємо увагу, що «Сергій Борткевич: Партитура життя» – книга, що несе художню й унікальну наукову та історичну цінність. Автор подає дослідження життя і творчості С. Е. Бортевича у формі біографічного роману. Для проведення ґрунтовного дослідження життя феноменального композитора та написання книжки, Микола Сукач опрацював в архівах документів, сотні листів, документів та інші джерела про факти життя відомого композитора, його ім`я й творчий доробок. Радянською владою стерто з історії ім’я Сергія Боткевича. На теперішній час, повідомив Сукач, мистецький спадок Борткевича нараховує 74 опуси, кожен із яких містить від 3 до 18 творів, проте втрачено 15 опусів.

Дебютна книжка Миколи Сукача легка для читання. Маестро віртуозно володіє художніми засобами, майстерно описує образи. Мова у творі лаконічна, але водночас й милозвучна. «Проба пера» Миколи Васильовича Сукача – гарний початок творчості у іпостасі письменника.

Comments

.,.,.,.