Ювілейної “Зеленої сцени” не буде

На сторінці фестивалю у Facebook з’явилось повідомлення, що наступний, ювілейний, десятий сезон “Зеленої сцени” не відбудеться. Для реалізації проєкту на разі не вистачає грошей. Далі на chernigiv-trend.

Організаторка фестивалю “Зелена сцена” Леся Федоренко розповіла “Суспільному”, що окрім нестачі грошей на прийняття такого рішення вплинула й епідемія коронавірусу через яку важко планувати масштабні офлайн події. 

“По-перше, ми не виграли “Бюджет участі”, на який ми дуже сподівались, на ці фінанси, ну а по-друге, нестабільно зараз навіть писати грантові замовлення, тому що це – міжнародні фонди, і, з огляду на пандемію, зараз вони усі починають онлайн-формат, а наш фестиваль – в офлайні”, – зазначила вона. 

Організатори розповідають, що планували зробити ювілейний сезон найяскравішим. З “Бюджету участі” на це мало піти 1,5 мільйони грн – їх хотіли витратити на запрошення музикантів, їхнє розміщення, райдери, закуплю деякого обладнання та облаштування концертного майданчика. На жаль, цього року проєкт набрав замало голосів – всього 1025 і став п’ятнадцятим, чого недостатньо для отримання фінансування. Організатори подякували всім, хто голосував за них.

За словами Лесі Федоренко, такий проєкт як “Зелена сцена”, який встиг за останні роки стати справжньою візитівкою міста, мав би фінансуватися з міського бюджету. Тоді, маючи стале джерело фінансування, його б можливо було розвивати. Але організатори не опускають руки та обіцяють продовжити роботу над іншими мистецькими проєктами.

Містяни досить бурхливо відреагували на закриття фестивалю та залишили чимало коментарів під дописом у Facebook. Усі шкодують, що проєкт закривається. “Здавалося, що «Зелена сцена» назавжди у Чернігові, як гармати на Валу”, – написала небайдужа мешканка Чернігова.

Загалом цього року переможцями “Бюджету участі” стали 22 проєкти – 11 великих та 11 малих, ще два обрали додатково, бо залишались  вільні кошти. Загалом на їхню реалізацію з міського бюджету виділять майже 21 мільйон гривень. В голосуванні брали участь 69 пропозицій від містян. За них голосували близько 23 тисяч чернігівців. 

Comments

.,.,.,.