Як правильно вибрати кросівки для бігу?

 

Будь-який серйозний захід вимагає відповідної підготовки, тому якщо ви вирішили зайнятися бігом, то почніть її з вибору спортивного взуття.

Процедура ця нескладна, проте вимагає розуміння суті питання. Проблема в тому, що для бігу не підходять кросівки для баскетболу, футбольні бутси, шиповки або звичайні кеди. У кожного з цих видів взуття своє призначення й запас міцності. 

У цій статті обговоримо, якими бувають жіночі та чоловічі кросівки для бігу та як вибрати потрібні.

Чим відрізняються кросівки для бігу від інших?

Почнемо з того, що сьогодні всі спортивні бренди окремо випускають кросівки для бігу, що знижують ризик травм. Відповідно, у такого взуття є свої відмінності.

Зокрема, це:

  • амортизація в п’яті або носку;

  • гнучкий перед;

  • підошва, укріплена гумою, що “не стирається”;

  • асиметрична шнурівка, без жорсткої планки, що дозволяє взуттю щільніше прилягати до ноги;

  • устілка, яку можна зняти та замінити на ортопедичну.

Важливий момент ‡ кросівки для бігу роблять з матеріалів, які добре пропускають повітря та вони важать не більше 400 г.

На жаль, знання цих деталей не гарантує, що ви виберете ідеальне взуття. Виявляється, тут є ще нюанси, які обов’язково потрібно врахувати.

Гендерна складова

Насправді кросівки для людей різної статі відрізняються не тільки дизайном, але й внутрішньою структурою, через особливості жіночої стопи, вимогливішою до взуття. Тому кросівки для жінок відрізняються пропорціями — вужчою колодкою, додатковою висотою п’яти та м’якою амортизацією.

Сезонний фактор

Кросівки для весни-літа роблять з легкого матеріалу, що добре пропускає повітря, але при цьому швидко промокає.

А взуття для бігу, на осінньо-зимовий сезон — з щільнішого, що не пропускає ні повітря, ні воду.

Важливо! Якщо ви шукаєте матеріал, який має всі позитивні якості одночасно, то даремно витрачаєте час – на сьогодні не існує кросівок, які “дихають” і водночас не промокають, щоб вам не говорили в рекламі.

Покриття

Основне навантаження при бігу припадає на підошву, тому при виборі важливо враховувати його особливості. Так, для бігу по спеціальних доріжках, асфальту та інших твердих поверхнях потрібна рівна м’яка підошва, а для м’якого грунту більш жорстка.

Увага! Якщо ви бігаєте по лісі або перетнутій місцевості, вам знадобиться глибокий протектор, можливо, шипи, а жорсткість підошви для такого покриття повинна бути максимальною.

Comments