Академічний камерний хор ім. Д. Бортнянського

Український хоровий колектив в Чернігові має назву Академічний камерний хор імені Дмитра Бортнянського. Він активно виступає не тільки в Україні, а й їздить за кордон на різноманітні конкурси і фестивалі. Далі на chernigiv-trend.

Історія створення

Хор створили в 1996 році. Названий він на честь Дмитра Бортнянського, який був видатним українським композитором. Любомир Боднарчук став засновником хору. До того ж він був головним диригентом в колективі. Любомир також був заслуженим діячем мистецтв України.

Після смерті в 2009 році Любомира Боднарчука художнім керівником став Іван Богданов. Він також став головним диригентом в 2010 році. Крім цього в колективі є ще 4 диригенти. 

Хоровий колектив отримував не раз “Гран Прі” на різноманітних міжнародних конкурсах. 

Що є в репертуарі?

Академічний камерний хор виконує близько 400 творів. Серед них твори Моцарта, Людвіга ван Бетховена, Карла Орфа, Джузеппе Верді, Вівальді і інші. Колектив також виконує українську сучасну музику. Вони працюють разом з багатьма українськими композиторами.

Хор відвідує фестивалі “Musica pro Europa”, “Київ-музик-фест”, “Музичні прем’єри сезону”, “Пасхальна хорова асамблея”.

Крім цього хор презентує Україну в багатьох столицях Європи. У 2012 році був випущений диск під назвою “35 хорових концертів Д. Бортнянського“. Через рік на базі хору створили студію “Концертний хор хлопчиків”.

Іван Богданов був основним ініціатором. Хормейстером студії стала Світлана Корма. При студії створили наступні проекти:

  • Різдво країн світу;

  • Музична подорож;

  • Листи пам’яті.

Камерний хор лауреат всіх багатьох конкурсів і фестивалів. Колектив працював разом з такими видатними людьми, як Ларисою Роговець, Валерієм Буромістером, Валентиною Степовою. 

Загалом камерний хор записав 2 диски:

  • “Хорові фрески Чернігівщини”;

  • “Колядки і щедрівки України”.

Творче життя хору – багатогранне. Вони відвідали багато країн, представляли Україну на багатьох міжнародних конкурсах. Неймовірне виконання і нове прочитання вже давно відомих творів  – ось що виділяє цей камерний хор. Всі члени колективу – справжні професіонали своєї справи. Якщо ви ще не чули цей колектив, обов’язково прийдіть на один з їх концертів. Ви отримаєте неймовірне задоволення.

Comments

.,.,.,.