Все про Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм

Обласна філармонія в Чернігові являється справжнім культурним осередком не тільки міста, але й регіону. Далі на chernigiv-trend.

Мета діяльності філармонії

Вона має на меті відродити і популяризувати українське і світове мистецтво. Тут виконують найкращі твори різних музичних жанрів, в тому числі симфонічного, хорового. Філармонія хоче надати своєю діяльністю моральне і естетичне виховання молоді. Щоб вони пізнавали загальнолюдські цінності через музичне мистецтво. Мета діяльності полягає також в проведенні культурно-просвітницької роботи серед жителів області. Для духовного розвитку населення проводять різноманітні фестивалі, конкурси.

Наразі в філармонійному центрі працюють різноманітні колективи: оркестри, ансамблі пісні і танцю, хори, бандуристи.

Історія створення

Чернігівську обласну філармонію створили в 1944 році. В штаті перебувало 12 людей. Їх поділили на 2 концерті бригади. В одній було 5 чоловік, в іншій – 7. Крім штатних працівників наймали і нештатних. Вони підписували трудову угоду. Також наймали артистів сумісників.

Філармонію розмістили на колишній території Єлецького монастиря.

А от в 1964 році їй надали зал на 612 місць. Раніше це споруда була будинком Миколаївського Єпархіального братства. 

В 1964 році тут працювали наступні колективи:

  • Лекторська бригада;

  • Естрадна бригада;

  • Бригада бандуристів;

  • Артисти-ляльководи.

Пізніше тут створили ансамбль циган, камерну бригаду і дитячу групу “Веселий час”.

Творчий склад змінювався багато разів, проте напрямки роботи були весь час однаковими:

  • класична музика;

  • фольк;

  • естрадний жанр;

  • лекторійна робота;

  • різноманітні програми для дітей.

З 2000 року філармонію перейменували на обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм. Проте крім перейменування, ще й відбулось злиття декількох підприємств: КП “Чернігівська обласна філармонія”, КП “Камерний хор ім. Д.Бортнянського”, КП “Духовий оркестр”, КП ансамбля народної музики “Гармоніка”.

Наразі тут працює 8 колективів. Кожен з них відрізняється своїм музичним підходом і впливом на жителів Чернігова і області. Відтак в філармонійному центрі працює академічний симфонічний оркестр “Філармонія”. Також можна потрапити на виступи духового оркестру. Працюють 2 хори; камерний ім. Д. Бортнянського і академічний народний. У свій особливий світ занурює глядачів академічний ансамбль пісні і танцю “Сіверські клейноди”.

6

 

Comments

.,.,.,.